Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

PAP Computer

Łódź

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Serwisy B2B - czy warto w nie inwestować ?

Autor: PAP Computer, publikacja: 2016-12-23

Znaczącą i staje rozwijającą się gałęzią e-gospodarki jest handel elektroniczny, w którym Internet zastosowany zostaje do relacji biznesowych B2C, czyli do kontaktów między firmą a jej klientem. Firmy prowadzące tego rodzaju działalność mają specjalne strony WWW, zwane sklepami internetowymi, na których prezentują katalog dostępnych produktów. Projektowanie sklepów internetowych to dziś wyspecjalizowana dziedzina usług.

Zdjęcie nr 1

Zakupy internetowe stały się w ostatnim czasie masowe. W wielu krajach dochodzi wręcz do przedświątecznej blokady poczty spowodowanej olbrzymią liczbą przesyłek zakupionych przez klientów w e-sklepach. Firmy kurierskie mają pełne ręce roboty, bowiem zakupy bez wychodzenia z domu są bardzo wygodne. Sklepy internetowe w czytelny sposób prezentują oferowane produkty, łącznie ze zdjęciami, filmami reklamowymi, odsyłaczami do dodatkowych informacji na stronie producenta. Klienci wybierają tę formę zakupu towaru dodatkowo zachęceni niższymi cenami niż w sklepach tradycyjnych, a różnice potrafią wynosić nawet kilkanaście procent wartości towaru. Kolejnym udogodnieniem związanym z zakupami przez Internet jest możliwość szybkiego porównania oferty bardzo wielu sklepów. Zwykle istnieje możliwość wyszukiwania produktu według jego kategorii lub nazwy. Kupujący, korzystając ze specjalnego programu zwanego przeglądarką, „wertuje” katalog, a po dokonaniu wyboru wkłada towary do wirtualnego koszyka. Po zakończeniu zakupów „idzie do kasy”, czyli płaci, wydając dyspozycję przelewu ze swojego konta bankowego albo podając numer karty kredytowej.

Zakupy internetowe to nie tylko serwisy B2B, to także ogromy wybór e-sklepów. E-handel w sposób bardzo szeroki opiera się na usługach z zakresu bankowości elektronicznej, która pozwala na dostęp przez Internet do posiadanego rachunku bankowego. Dlatego podczas projektowania sklepów internetowych uwzględnia się w pierwszym rzędzie sposób płatności za towar, dokonywany za pomocą dyspozycji przelewu z konta klienta lub poprzez podanie numeru karty kredytowej.

Ponieważ Internet jest siecią powszechnie dostępną, w przypadku konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i wiarygodności transakcji, niezbędne jest stosowanie odpowiednich środków, w tym i kryptograficznych. Wrażliwe dane, na przykład numery kart bankowych, mogą być szyfrowane. Należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie serwera, na którym będą znajdowały się dane osobowe klientów, przed dostępem do nich osób nieupoważnionych. Jeśli zajmuje się tym w imieniu właściciela sklepu firma hostingowa, musi zagwarantować odpowiednie zabezpieczenia, a sklep formalnie w formie umowy powierzyć jej przetwarzanie danych. Dane w komputerach włączonych w sieć internetową są narażone na kradzieże, zwłaszcza gdy przedstawiają dla kogoś sporą wartość, tak jak dane klientów czy informacje o kontraktach firm. Włamywacze zwykle korzystają z niedbałości administratorów lub użytkowników niezabezpieczających danych hasłem lub źle określających uprawnienia dostępu do poszczególnych plików. Furtką dla hackerów są też błędy w istniejącym oprogramowaniu serwera, dające na przykład możliwość zdalnego zainstalowania w systemie programu z nadmiernymi uprawnieniami przyznanymi osobom spoza firmy.


Opracował:
Paweł Andrejew
PAP Computer

Sklep internetowy - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 9 463 Specjalistów od Sklepów Internetowych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: